Česká papírenská společnost SPM – Security Paper Mill a.s. vyvinula společně s Ústavem chemických procesu Akademie věd České republiky v.v.i papír, který má výrazné antivirové a antibakteriální účinky.

Anti covid papír – viry zabíjí ihned a dlouhodobě

Zajištěný hygienický papír obsahuje plnivo, které je v hmotě papíru. Účinné látky mají dlouhodobý virucidní a antibakteriální účinek. Produktové označení je Anti covid papír.

Anti covid papír zcela likviduje viry typu SARS-CoV-2. Testovaný vir SARS-COV2 je eliminován ze 70 % za prvních 10 minut styku s povrchem papíru. Virus covid je zcela eliminován do 30 minut.

Anti covid papír působí proti širokému spektru bakterií jako je MRSA nebo stafylokok zlatý. Dle provedených testů jsou bakterie likvidovány prakticky ihned při styku s povrchem papíru.

Účinná látka

Anti virový papír je unikátní tím, že účinná látka (komplex zinku a stříbra) je ve hmotě papíru trvale stmelena s vlákny papíru. Když se setká vir s plnivem v papíru, tak mu plnivo inhibuje buď DNA nebo polyprotein. Okamžitě nastane smrt viru Covid 19.

Integrované pevně fixované plnivo brání uchování virů a množení bakterií po celou dobu životnosti produktu. Účinnou látku nelze setřít ani umýt. Je pevně fixována do vláken papíru.